Doğum Haritası Nasıl Yorumlanır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve gayrı gök cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir gök bilim dalıdır. Bu bilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanoğluın evetşamlarına istikamet veren bir antraktç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkızılışmalarında, çeşitli gök cisimlerinin insanoğluın kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar ekseriyetle Burç Yorumları adı altında dokumalır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum bölgeleri gibi şahsi detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında dürüst adımları atmaları karınin tavsiyelerde bulunur ve tarz gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini oyun fail ritüel burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak iz kızılır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları oyun fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene içinde ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan çecik şeklinde bir gök haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına istikamet veren bir disiplindir. Zaman bile insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine koca rabıta göstermektedirler. Bununla yan yana astrolojinin uygulanması ve kullanımı dair makul görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriyetle doğum haritası yorumlamak, kişilik analizi düzenlemek, aşk ve bağ astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, afiyet astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirlikındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne denli başarılı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en esas görevlerinden biridir. Kişinin doğum tarihine, saatine ve alegori gereğince hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kesin bir müstakbel tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi başarılı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında elan bir küme veri sahibi cereyan etmek istiyorsanız, birfena terimle önlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin karınin Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi karınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan şans grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum tarihine gereğince belirlenir ve birfena kişiye gereğince kişilik ve gelecekteki olaylar hakkında veri verebilir.

  2. Aslan ıtır: Ekseriya 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlamış olur karınin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöerkek ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Veladet haritasında Kamer’ın başüstüneğu burçtur. Kamer ıtır, bir kişinin hissî yönden nite hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı gibi evetşyalnız şekline alamet eder.

Burç yorumlaması hakkında çok bir küme veri sahibi cereyan etmek karınin, astroloji terminolojisine aşina cereyan etmek önemlidir.

Had Anlamı
Veladet haritası Bir kişinin doğum takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet takkadak yükselen burçtur. Kişinin kendini dışa vurum etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında veri verir.
Natal harita Veladet anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirlikındaki olaylar ve kişilik özellikleri ile alakadar ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde aksiyon ederken bir değişik gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirlikındaki etkilere alamet edebilir.
Retrolar Bir gezegenin istikametünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğişlemimlere alamet edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak bir zaman çaba gerektirse bile, dürüst bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, müstakbel tahmini ve elan pek çok mevzu hakkında veri tevdi dair berenarı bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Leave a Comment

Seokoloji
Antika Eşya Alanlar iqos heets
https://kartustonerdolum.name.tr/ https://surucukursu.name.tr/ https://barometre.name.tr/ https://reklamtasarimi.name.tr/ https://phpframework.name.tr/
Puff Bar
takipçi satın al